Royal Central

Nasi czescy koledzy podesłali wiadomości jaki „wykryli” w internecie na temat polskiego monarchizmu. Znaleźli je na stronach nieznanego mi dotąd portalu „Royal Central”. Tekst zamieszczony 1 sierpnia bieżącego roku, więc bardzo aktualny, chociaż przekazywane treści za takie do końca uznać nie można. Autor artykułu „Polish political magazine wishes to re-establish the monarchy in Poland” powołuje się na ostatnie wydanie pisma „Polonia Christiana”, który mam przed sobą, ale nic takiego tam nie znajduję.

To jedna wychwycona nieścisłość, a kolejna to taka, iż zdaniem autora najbardziej prominentną organizacja w dzisiejszej Polsce jest, nieistniejący już de facto od kilkunastu lat, Klub Zachowawczo-Monarchistyczny. Nie było nic słychać o reaktywowaniu Klubu, chociaż byłaby to bez wątpienia bardzo radosna wiadomość. W gąszczu quasi-monarchicznych poczynań odrodzenie Klubu, z powrotem do czynnego życia społeczno-politycznego jego wielu zasłużonych przedstawicieli, stanowiłoby istotne wzbogacenie i uaktywnienie zwolenników Królestwa Polskiego.

Jak się okazuje nie wszystko jest prawdą o czym piszą media, szczególnie te tzw. zachodnie mają specyficzne podejście do obiektywizmu. No cóż, wszystko chyli się ku upadkowi, więc dlaczego ta zasada miałaby ominąć stary dziennikarski fach, którego żelazną zasadą była rzetelności i bezstronność w przekazywaniu informacji. Ale są i pozytywy tak małej troski o fakty przekazu, wspomniano przynajmniej o polskim monarchizmie i o tym, że są w naszym Kraju ludzie myślący i dążący do powrotu monarchii.

Jan Skowera

Link do pełnego tekstu artykułu: http://royalcentral.co.uk/europe/polish-political-magazine-wishes-to-re-establish-the-monarchy-in-poland-86233

Podziel się

Brak komentarzy

zostaw komentarz