Strona głównaOgólnaMonarchistyczny przegląd tygodniaInformacja Stowarzyszenia Księstwa Śląskiego

Informacja Stowarzyszenia Księstwa Śląskiego

Książę Lorenz z Belgii odwiedzi w tym tygodniu Opawę. Wnuk ostatniego cesarza czeskiego osobiście weźmie udział w instalacji relikwii swojego dziadka w konkatedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Opawie.

Więcej, w tym warunki akredytacji, znajdziesz w tekście poniżej.

Książę Belgi Lorenz, wnuk ostatniego cesarza, podczas kolejnej ważnej wizyty w śląskiej metropolii. W pierwszy weekend maja Opawę odwiedzi Jego Cesarsko-Królewska Wysokość Książę Belgii Lorenz, arcyksiążę Austrii d’Este. Do konkatedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny będą uroczyście wprowadzone relikwie błogosławionego cesarz Karola I, który był dziadkiem księcia Lorenza. Następnie w ramach prywatnego programu przewidziany jest udział w otwarciu wystawy „Wspólnymi siłami. Habsburgowie i stolica regionu Opawa” w Śląskim Muzeum Regionalnym. Na marginesie należy dodać, że cesarz Karol I osobiście odwiedził Opawę 110 lat temu.

To wyjątkowy dzień dla Opawy, staramy się więc przygotować taki program, aby książę Lorenz wyjechał od nas z jak najwspanialszymi wspomnieniami. Jest dla nas wielkim zaszczytem, ​​że wyraził zainteresowanie osobistym udziałem w instalacji relikwii ostatniego króla czeskiego, błogosławionego Karola I Habsburga. „Nie mogę się doczekać spotkania z nim” – powiedział burmistrz Opawy Tomas Navratil.

Sześćdziesięciodziewięcioletni Książę Belgii Lorenz, którego pełne nazwisko brzmi Lorenz Otto Carl Amadeus Thadeus Miaria Pius Andreas Marcus d’Aviano, książę Belgii, arcyksiążę d’Este, jest posiadaczem kilku wybitnych odznaczeń i wyróżnień, z zawodu jest bankierem. Został członkiem belgijskiej rodziny królewskiej dzięki małżeństwu z księżniczką Belgii Astrid w 1984 r. Wykazując zainteresowanie Opawą, nasze miasto w 2000 roku odwiedzili król Albert II i królowa Paolo, rodzice księżniczki Astrid, a teść i teściowa księcia Lorenza.

Jeżeli chcą Państwo zobaczyć księcia na własne oczy, to zapraszamy w sobotę 4 maja, odbędzie się uroczyste wystawienie relikwii błogosławionego Karola I Habsburga. Msza św. celebrowana przez biskupa Martina Davida rozpocznie się o godz. 10.00. O wpół do drugiej po południu w zabytkowym budynku Państwowego Muzeum Śląskiego odbędzie się wernisaż wspomnianej wystawy „Habsburgowie”.

Pozostałe części programu księcia Lorenza nie mają charakteru publicznego.

Spolek Vévodství Slezského

Podziel się

Brak komentarzy

zostaw komentarz