Strona głównaRody historyczne

ANKIETA – KLIKNIJ TU ABY POBRAĆ

Istnieje możliwość zagłosowania za pomocą  zautomatyzowanego formularza, jaki jest do Państwa dyspozycji w zakładce ANKIETA.  Osoby nie mające możliwości głosowania za pośrednictwem naszego portalu, mogą jak dotychczas nadsyłać swoje propozycje na adres mailowy: biuro@monarchia.info.pl  lub tradycyjną pocztą.

Po udostępnieniu formularza elektronicznego nastąpiło znaczne „ożywienie” ANKIETY i wzrost wypowiedzi na temat ewentualnej przyszłej dynastii. Należy przestrzegać zasady, iż można oddać głos na max. 3 rody, zaznaczenie większej ilości powoduje unieważnienia głosu. Poniżej zamieszczona tabela pokazuje jakim wynikiem zakończyło się „głosowanie” przed uruchomieniem automatycznego formularza.

Oto ostatnie wyniki naszej ankiety:

Który ze znanych Pani/u rodów mógłby zasiadać na tronie Polski?
L.P. Preferowane rody na tron Polski Procentowy udział głosów
1. Zamoyscy 17,75%
2. Czartoryscy 14,01%
3. Radziwiłłowie 14,01%
4. Sasowie (Wettin) 13,08%
5. Czetwertyńscy 10,28%
6. Sapiechowie 7,47%
7. Lubomirscy 4,67%
8. Habsburgowie 2,80%
9. Burbonowie 1,87%
10. Poniatowscy 1,87%

————————————————————————————

Na tronie Polski zasiadali przedstawiciele polskich i europejskich rodów:
1. Piastów
2. Przemyślidów
3. Andegawenów (Anjou)
4. Jagiellonów
5. Walezjuszów (Valois)
6. Batorych
7. Wazów
8. Wiśniowieckich
9. Sobieskich
10. Sasów (Wettynów)
11. Leszczyńskich
12. Poniatowskich

Niektóre z tych rodów wymarły, przedstawiciele innych żyją do dziś, chociaż nie zawsze są to linie królewskie. W Polsce została przerwana ciągłość dynastyczna już w XVI wieku, po wygaśnięciu dynastii Jagiellonów. Od tego czasu, praktycznie do upadku państwa, w Polsce panowali królowie elekcyjni.
Restauracja monarchii dziedzicznej w Polsce będzie wymagała dokonania wyboru domu panującego. Czy Państwa zdaniem wyboru należy dokonać spośród rodów już w Polsce panujących, czy mogą to być inne rody polskie lub europejskie?

Najnowsze komentarze

 • Najlepszym wyborem byłoby wybranie jednego z rodów Polski i bez znaczenia jest czy będzie to ród już wcześniej panujący czy całkiem nowy. Kandydat powinien być Nobilitas (szlachetnego urodzenia) zapewniającym ciągłość rodu (męskiego).

  • Piast Kołodziej też był ze szlachty?
   A Przemysł założyciel Przemyślidów – z tej rodziny pochodziła Dobrawa, też zasiadali na naszym tronie, co prawda źle się zapisali Wacław II i III. Przemysł też miał być z ludu prostego, co upamiętniał obrzęd koronacyjny, król składał przysięgę przebrany za kmiecia, a odbierał ją siedzący na tronie w królewskich szatach kmieć.

 • Wynik tej pierwszej odsłony sondażu jest sporą niespodzianką. Żadnego nazwiska z polskich rodów piastujących godność królewską w czasach elekcyjnych. Spore wpływy wschodnie. Nieprzemijająca sława kanclerza Jana Zamoyskiego, która głęboko utkwiła w pamięci historycznej Polaków.

  Zainteresowani udziałem w sondażu proponują trzy rody w kolejności alfabetycznej. Zgłoszenie musi być podpisane. Anonimy nie są uwzględniane, dla zachowania powagi sondażu.

  Jan Skowera

  • Radziwiłłowie i kropka.

  • Słuszne spostrzeżenie. Radziwiłłowie, owszem książęta, ,ale o genezie ruskiej, z kniaziów ruskich i to nawet nie ród królewski (z wyjątkiem bezdzietnej królowej Barabary). Zamoyscy, przy całym szacunku dla nich to nawet nie jest arystokracja (zaledwie hrabiowie) i nie pochodzą z rodu królewskiego. Z wyższej półki pozostają Czartoryscy pochodzący od Giedymina, a zatem spokrewnieni z Jagiellonami. Chociaż trzeba było zbadać czy coś się stało z ich „pochodzeniem” za czasów Izabeli – generalnie wchodzą w rachubę i z oczywistych legitymistycznych względów Wettynowie. Hipotetycznie wchodzili by w grę Poniatowscy (też od Giedymina), ale z uwagi na fatalna opinię nt. ostatniego króla (niestety w pełni zasłużoną) nie wchodzi w rachubę. Poniatowscy też nie maja legitymacji. Ostatni Sanguszko (też żyje gdzież w Brazylii i nie identyfikuje się w jakikolwiek sposób z polskością.

   • Są jeszcze Łukomscy, ród spokrewniony z Jagiellonami, wywodzący się od Giedymina – tak samo jak Czartoryscy.

    • Chcę dodać, że Mikołaj II (właśnie dzięki szefowi swojego sztabu generalnego – A.Łukomski) zrzekł się praw do tronu Polski w imieniu swoich dziedziców. Romanowie nie mają zatem praw.

     • Mikołaj II abdykował pod przymusem, źródłem legendy o „zrzeczeniu się praw do tronu Polski” jest jego rozkaz do armii i floty z 12/25 grudnia 1916 „Rosja nie zapewniła sobie jeszcze urzeczywistnienia celów wyznaczonych jej przez wojnę: obsadzenia Konstantynopola i cieśnin, tudzież stworzenia Polski wolnej, złożonej ze wszystkich trzech części, dotąd rozdzielonych” (Достижение Россией созданных войной задач, обладание Царьградом и проливами, равно как создание свободной Польши из всех её ныне разрозненных областей ещё не обеспечено) który o owej rezygnacji milczy. To tak, jak „czy to prawda, że w Kijowie rozdają samochody? to prawda choć nie w Kijowie a Odessie, nie samochody a rowery i nie rozdają a kradną”…

     • Pod przymusem to się zrzekł caratu.. nie ziem Polskich

   • „Zamoyscy, przy całym szacunku dla nich to nawet nie jest arystokracja (zaledwie hrabiowie)” Zastanawiam, po cóż Waszmościom arystokracja?
    Uchwałą sejmu z r. 1638 postanowiono, aby „tytułów żadnych ani świeższych, ani dawniejszych, któreby aequalitatem nobilitatis znosić miały, zażywać, ani nowych upraszać nikt nie powinien, i w kancelarjach królewskich, grodzkich, ziemskich dawane, ani przyjmowane być nie mają” (Vol. leg. III, f. 931).
    Konstytucją sejmową z r. 1673 znowu tytuły cudzoziemskie, jako to Principatus, Comitatus, i wszelkie inne, także herby, pieczęci, któreby supra aequalitatem nobilitarem były w państwach tych, wiecznie abrogowano i używać ich zakazano, sub poena perpetuae infamiae, t. j. pod karą wiecznej bezecności, o co było forum do Trybunału koronnego (Vol. leg. V, f. 119). (z Encyklopedii Staropolskiej Zygmunta Glogera t.4 hasło „Tytuły”)

 • Ja zgłaszam swoją kandydaturę i mój RÓD ZUZAŃSKICH 🙂 A co, jak kasting to po całości. W końcu nazwisko szlacheckie albo pochodzenia szlacheckiego, jak kto woli.

  • Może Pan tego dokonać z zachowaniem właściwych procedur wyżej podanych.

 • Ja może podam swoje typy choć znakomitych rodów nie brakuje w naszej historii a wskazywanie jednych a zapominanie o drugich jest dla nich krzywdzące 😉
  W historii mojej rodziny przewija się wiele rodów (niestety ich linie wygasły)
  Moje typy:

  Kamińscy h.Sulima
  Opalińscy h.Łodzia
  Sanguszko h.Pogoń Litewska (niestety brak ciągłości linii męskiej)

  Ale niestety nie mam pewności co do dzisiejszej ciągłości rodów.

  Krzysztof W. Obarzanek

 • żaden z powyższych bo Jagiellonowie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa
  i jak myślicie – czego J.P. II i Piłsudski szukali na Maderze i czego tam nie znaleźli
  Król sam się pojawi jak zajdzie taka potrzeba.

  Polecam zerknąć na przepowiednie N.

  • Pojawić to może się tęcza na niebie 🙂
   A ankieta może pokazać który z rodów ma największe poparcie jeśli przyszła by pora wyboru króla.
   Przecież nie wybieramy go sondażem 🙂

  • Masz słuszność. Też tak uważam. Król sam się pojawi jak zajdzie taka potrzeba. Typujesz jaką datę: 2031?, 2036?, 2048?

 • We wrześniu 1939 roku NKWD aresztowało Wielkiego Księcia Regenta Janusza Radziwiłła i razem z jego synem osadziło na Łubiance – to tak dla ustalenia faktografii – Radziwiłłowie i kropka.

  • Niestety regent pozostaje tylko regentem, nawet jeśli jest „Księciem Regentem”. Tak nawiasem mówiąc to po co przekazał swą władzę na rzecz Piłsudskiego?

 • Radziwillowie sa bardzo zasluzeni dla Polski, choc wpodrecznikach do historii minimalnie o tym. Wiec Radziwillowie.

  • zależy którzy, cześć z nich zdradziła

 • Nikt?
  Monarcha ma sens gdy sukcesja
  ma ciągłość nierozelwalną jak w Danii
  czy Szwecji.
  Bez urazy ale w dzisiejszych
  czasach odradzające się ruchy
  monarchistyczne niczym nie różnią się od polityków.
  Szukają okazji jakby tu położyć łapę na pieniądze państwowe.
  To tyle w tym temacie.

  • Może odniosę się do drugiej części wypowiedzi .
   Przez 70 lat wpajano w naród że wszystko jest państwowe więc i pieniądze są państwowe.
   Aby pieniądze znalazły się w kasie państwa trzeba je komuś zabrać (metoda na Janosika).
   Osobiście czuję się urażony wypowiedzią , że monarchiści próbują położyć rękę (łapę) na czyichś pieniądzach. To jak na razie państwo trzyma „łapę” na moich.
   Do dnia dzisiejszego i władza i społeczeństwo Polskie uważa , że nie trzeba naprawiać krzywd a już nie wspomne o zwrocie majątku prawowitym właścicielom z przed drugiej wojny światowej.
   A p. „zwolennik republiki” nie chcąc nikogo urazić przyrównuje nas do z…

   Przepraszam panie Leszku , że piszę nie na temat

   • Zwrot majątku prawowitym właścicielom – jestem za czuje ze do nich należę ..

  • Twoja słuszna uwaga drogi zwolenniku republiki nas monarchistów dotyczy tylko hipotetycznie, natomiast zwolenników republiki, czy tym bardziej demokratów dotyczy realnie. Beznadziejnie realnie.

  • Dokładnie.
   W Anglii mają ciągłą tradycję od lat paruset – król panuje a nie rządzi. U nas podobna tradycja została przerwana. Dobrze czy źle, stało się, po co sztucznie coś wskrzeszać?
   Ktoś tam twierdzi, że „monarchia podniesie prestiż naszego kraju” (niby jak) i że „będzie tańsza” W Anglii, Szwecji czy Japonii nie ma urzędników, nie odbywają się wybory? A król czy cysorz dostaje od parlamentu „cywilną listę” na utrzymanie, płacą mu za nic nierobienie.

 • „W Polsce została przerwana ciągłość dynastyczna już w XVI wieku, po wygaśnięciu dynastii Jagiellonów. Od tego czasu, praktycznie do upadku państwa, w Polsce panowali królowie elekcyjni.”

  To nieprawda. Jagiellonowie (jak i Andegawenowie) też byli monarchami elekcyjnymi, tzn. obieralnymi, choć rzecz jasna nie była to wolna elekcja. Ostatnim monarchą nieelekcyjnym był Kazimierz zwany Wielkim.

  • Ja bym nie zgodził się z twoją opinią.
   Panowanie Jagiellonów w Polsce zostało zapoczątkowane w 1385 r. przez ustalone na podstawie unii w Krewie małżeństwo Jagiełły z dziedziczką tronu polskiego Jadwigą Andegaweńską, koronowaną na króla Polski po śmierci Ludwika Węgierskiego, siostrzeńca Kazimierza III Wielkiego, który nie pozostawił męskich potomków.
   A nie przez elekcję 😉

   • Wszyscy Jagiellonowie musieli zostać zatwierdzeni przez sejm. Zawsze zatwierdzali (przez przywileje nadawane szlachcie), ale mogli równie dobrze nie zatwierdzić, więc zasada monarchii była już poważnie naruszona.

  • Jadwiga była siostrzenicą Kazimierza Wielkiego. Więc to nie taka elekcja..

   • Zygmunt II Waza był siostrzeńcem Zygmunta Augusta i co z tego?

 • Wielce Szanowni Panowie i Wielce Szanowne Panie to zwiastun zmian… Zmian, których prezes Janusz Korwin-Mikke nie zapoczątkował, miał tylko odwagę powiedzieć o nieuchronnym. Demokracja i komunizm to utopie. Demokracja jest bankrutem. To nie modlitwa jest potrzebna, a działania zgodnych ze sobą osób, a zacząć trzeba od wyboru Kanclerza Koronnego i ponieważ tu nie chodzi o to, że od dnia 3 maja 2010 roku namawiają na objęcie tego nowego urzędu mojego syna. Tu chodzi aby zechciano poświęcić swoje uprzedzenia dla sprawy – chodzi o kilka zajadłych Rodów jeżeli zadecyduje o jedności i o poparciu mojego syna ale na zasadach jakie Aleksander od dłuższego czasu przedstawia poszczególnym Rodom zgłaszającym do niego swoje wątpliwości – natomiast biorąc pod uwagę prowokacje służb specjalnych, które zarejestrowały na nasz adres „kanclerza” bez naszej zgody [to prawda]. Tylko po przez jedność do Koronacji Dojdzie na pewno tak jak chcę większość Polek i Polaków z POLSKICH i POLONIJNYCH środowisk KRESOWIAKÓW, MONARCHISTÓW i REPUBLIKANÓW. z wyrazami szacunku Maria Nazarczuk

 • Skarbiec Korony w Polskim Systemie Skarbowym od drugiej połowy XVI wieku jest osobny od Skarbu Państwa. To za sprawą bankiera krakowskiego Jana Bonera Skarb Królewski prawnie oddzielono od Skarbu Państwa – Ponadto przywrócić inne ówczesne ustalenia i wybrać Króla, a dziedzictwo z Ojca na Syna po linii dziedziczna Korona Polski dla potomków Króla Polski. – Zakaz całkowity Wolnej Elekcji wpisany do nowej Konstytucji.

 • Ważne, interesy Polskiego Kościoła Biblijnego z interesem Polskiej Korony już w 1930 roku rozminęły się
  i nie są równoległe. To ma być Słowiański Król Polski i niech Pan nie obraża Polskiej Polonii i nie miesza Korony Królestwa Polskiego z interesami Hierarchów bo to nadużycie, a głos emigracji-masonerii to problem Chrześcijaństwa i Hierarchów Kościelnych natomiast stawianie interesu Kościelnego ponad interes Korony Królestwa Polskiego to sabotaż.

 • Wielce Szanowni Panowie i Wielce Szanowne Panie w związku z faktem, że aż do 1930 roku czterech członków Rady Regencyjnej [rok założenia 1917] to członkowie Wielkiego Rodu Sapiehów ponadto z uwagi na wskazania na podejrzenie Niemców o zniszczenie „Błękitnej Księgi” Księgi Rady Regencyjnej założonej we wrześniu 1917 roku” pozwolę się zapytać gdzie znajduje się Księga Rady Regencyjnej prowadzona od września 1917 roku do grudnia 1930 roku przez jedną osobę???

 • Pojawienie się sondażu wywołało wiele komentarzy, ale i niemałe zainteresowanie.
  To cieszy!
  Pragnę jedynie przypomnieć, iż poprawną formą udziału w sondażu jest wypełnienie ankiety.
  Można przyjąć, że ankieta wspólna współmałżonków, jest formą do zaakceptowania.
  Ale już w imieniu całej rodziny, nie!
  Absolutnie nie do przyjęcia jest chęć wypowiedzenia się za całą organizację.
  A taki „głos” otrzymaliśmy od lidera jednej z organizacji, który napisał, podpisując się z imienia i nazwiska, że jego środowisko, w liczbie 218 osób, udziela poparcia domowi Wettynów.

  Jan Skowera

  • 218 osób, zatrzęsienie

 • Gdzie jest Niebieska Księga z 1917 roku Warszawska – Księga Rady Regencyjnej – jest plotka o tym, że kilka Polskich Rodów szantażuje pewna Rodzina ze Szwajcarii – czy to na pewno plotka? KONIEC CYTATU – – Tajna umowa z Niemcami o nie ingerencji w sprawy Wielkopolski i w sprawy Śląska. Sapieha przez całą okupacje gościł dziesiątą osobę w hierarchii III Rzeszy – – Katolicyzm w Polsce w 1941 i 1942 roku Księża Polskiego Kościoła Biblijnego założyli opaski ze swastykami i to jest największa tragedia i powód podziału środowisk Polskiej Polonii. – Elity PRL-u miały ZAPŁACIĆ 138 Rodom Polskim odszkodowania i za to zamordowano małżeństwo Generała Piotra Jaroszewicza i Alicje Solską oraz Generała Marka Papałę, oraz Generała Sławomira Petelickiego w związku z umową Prezydenta Lecha Wałęsy z Edwardem Hrabią Bernardem Raczyńskim przyjacielem Prof Władysława Korcza.
  Osoba Władysława Terleckiego odpowiadał za kontakty Prezydenta Lecha Wałęsy z Edwardem Hrabią Bernardem Raczyńskim i z „kierowcą M. W.” woził akta do Gdańska Wrzeszcza do akceptacji do NR 1 w Polsce w osobie Wiesława Czesława Wawrzyniaka szefa WSI, a potem już „kierowca M. W.” mówił im co mają robić „Bolek” i Terlecki jego sekretarz. Taki kraj.

 • Myślę, że Wielki Bohater mojej organizacji Ś.P. Marcin Krauze wspaniały Polak, który uchronił Monarchistów Polskich przed ówczesnymi najgorszymi „Kresowiakami” podającymi się za Polaków, a z Polską nie mając wówczas nic wspólnego, a chcąc zaistnieć tylko dla tego, że dobrze płaciło wówczas GESTAPO w 1941-1942 Związek Walki Zbrojnej został zdradzony przez Kleryków reprezentujących Polski Kościół Biblijny, którzy przechodzili na Nową Doktrynę Wiary dla Nowej Rasy Panów. To dla tego powstała Armia Krajowa z powodu zdrady części Kleru na rzecz Watykanu w związku z Poparciem ich zwierzchnika „Papieża Hitlera” dla hitlerowskiej napaści na Polskę dla hitlerowskiego Generalplan Ost 1936 – 1945 – planu zagłady Słowian przeciwko państwu polskiemu i narodowi polskiemu. znalazło swój wyraz w encyklice z 20 października 1939 roku
  i jak określił lapidarnie „Papież Pius XII – Uznał swoją encyklikę jako – walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość.” –

  • „Polski Kościół Biblijny” co to takiego?

 • – czy Papież Pius XII został za to rozstrzelany nie przeciwnie dostał za to osiemdziesiąt milionów marek niemieckich
  w złocie. Przychodzi koniec wojny WIGILIA 1945 roku – Papież Pius XII w orędziu wigilijnym staje w obronie głównych oskarżonych o zbrodnie przeciwko ludzkości (?). Kuria Rzymska interweniuje w sprawie ułaskawienia 200 zbrodniarzy hitlerowskich, w tym między innymi katów Polskiego Narodu, Franka, Greisera, a w szczególności organizatorów Obozu Koncentracyjnego KL Warschau (stąd nie ma co się dziwić komuchy wzięły pieniądze od elity,
  a Polski Kościół Biblijny nie dostał zezwolenia na poparcie ścigania zbrodniarzy odpowiedzialnych za zagazowanie co najmniej 200000 osób Warszawiaków i innych). To tylko jeden
  z epizodów w szeroko zakrojonej akcji ratowania hitlerowców przed odpowiedzialnością karną. Czym jest dla Polskiego Kościoła Biblijnego 200000 Warszawiaków tym samym co 500000 Polaków zamieszkujących treny II RP w latach od
  1 września 1939 roku do 31 grudnia 1947 roku – nie widać protestów w sprawie „Znamion” jakie określenie? w Polskim Sejmie-Parlamencie określenie na LUDOBÓJSTWO – na czyny dokonane przez ludność Ukraińską na ludności Polskiej.

 • NIEMCY NIECH ZAPŁACĄ ZA 200000 OFIAR OBOZU PRZYPOMINAM: KL Warschau – niemiecki obóz zagłady dla Warszawy
  Spoko DW & Film użytkownika Spoko DW
  Sędzia Maria Trzcińska przedstawia istnienie obozu zagłady który pochłonął
  około 200 tys.ofiar polskich z Warszawy.Mimo że pani sędzia 20 lat prowadziła
  śledztwo i udowodniła jego istnienie oraz ilość ofiar,Sejm uchwałą zobowiązał
  do uczczenia ofiar pomnikiem to do tej pory są działania z różnych stron które
  uniemożliwiają uczczenie tylu ofiar, oraz chcą pomniejszyć wiedzę o tym i ilości ofiar. „KL Warschau, straszne, niemieckie LUDOBÓJSTWO na NARODZIE POLSKIM , nierozliczone i nieupamiętnione do dziś, wręcz odwrotnie, bo żydzi postawili na tym terenie wypasione Muzeum żydów = hańba (A. B.)”
  http://youtu.be/-1ak-5icLhA
  http://www.youtube.com/watch?v=-1ak-5icLhA :PRZYPOMINAM NIEMCY NIECH ZAPŁACĄ ZA 200000 OFIAR OBOZU

  • 200 tysięcy ofiar KL Warschau zawyżone przynajmniej 10krotnie
   a jaki tego związek z monarchią?

 • Właśnie minęła 75 rocznica tajnego układu Ribbentrop – Mołotow układ podpisano w dniu 23 sierpnia 1939 roku na Kremlu, w związku z tym każdy POMNIK RUSKIEJ OKUPACJI definitywnie – tylko wyjątkiem „Pałac Kultury” z uwagi na jego wartość materialną zalecany by był jego całkowity remont struktury architektonicznej i otoczenia !!! Pomniki Armii Radzieckiej są w Polsce nielegalne – to nie są pomniki „wyzwolicieli” tylko pomniki OKUPANTA !!!!!

  Groby = mogiły podlegają ochronie / konwencja haska i genewska / choć akurat ZSRR jej nie podpisał,
  a pomniki do likwidacji !!!!!

 • To jest powód dlaczego „Pałac Kultury” z uwagi na jego wartość materialną zalecany by był jego całkowity remont struktury architektonicznej i otoczenia !!! Pomniki Armii Radzieckiej są w Polsce nielegalne – to nie są pomniki „wyzwolicieli” tylko pomniki OKUPANTA !!!!! DOWÓD:: CYTAT: Jeszcze przed ukończeniem budowy, dwa dni po śmierci Józefa Stalina, 7 marca 1953, wspólną uchwałą Rady Państwa i Rady Ministrów PRL nadano budynkowi nazwę Pałac Kultury i Nauki imienia Józefa Stalina. Pod uchwałą podpisali się ówczesny Prezes Rady Ministrów Bolesław Bierut i Przewodniczący Rady Państwa Aleksander Zawadzki. Zakładała ona również, że na placu przed pałacem zostanie wzniesiony pomnik Stalina. Ogłoszono konkurs, który jednak nie przyniósł zadowalających rezultatów – nawet wyróżniający się projekt Xawerego Dunikowskiego wzbudził niesmak partyjnych decydentów. Ostatecznie pomnika nigdy nie ustawiono. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Kultury_i_Nauki # KONIEC CYTATU

 • Po odbudowaniu Pałacu Saskiego przed nim winien stanąć 27 metrowy pomnik Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.
  Pałacu Saskiego jedynego prawowitego symbolu WARSZAWY Stolicy Państwa Polskiego.

 • Droga Matko – radzę Tobie złożyć oświadczenie, że nie chcesz popełnić samobójstwa – tak na wszelki wypadek…
  syn: przygadywał kocioł garkowi (sic)

  • Nie potrzeba, ja znam Twoją mamę i wiem, że ona nie ma osobowości samobójczyni 🙂
   Znany austriacki psychiatria Erwin Ringel opisał zjawisko zwane zespołem presuicydalnym. Terminem tym określił on zbiór cech charakterystycznych dla osoby noszącej się z zamiarem popełnienia samobójstwa.

   Do wymienionych cech należą:

   1) Zwężenie

   sytuacyjne: charakteryzuje się utratą równowagi pomiędzy warunkami życia a poczuciem własnych możliwości; człowiek interpretuje swoją sytuację jako taką, z której nie ma wyjścia i wobec tego nie podejmuje żadnej aktywności w celu rozwiązania problemów; dominuje poczucie bezradności, bezsilności i braku własnych kompetencji,
   dynamiczne: w myśleniu przeważa pesymizm, poczucie utraty kontroli nad życiem, dominuje sfera emocjonalno-afektywna, natomiast sfera racjonalna jest spychana na dalszy plan,
   zawężenie relacji społecznych: izolacja społeczna (jak pisze Ringel „najtragiczniejszym tego przykładem są ludzie starzy, których śmierci często całymi dniami nikt nie zauważa, nikt nie odczuwa ich nieobecności, nikt się o nich nie troszczy”), redukcja liczby kontaktów, dewaluacja istniejących relacji, poczucie osamotnienia wśród ludzi; warto tu zacytować znamienne słowa Paula Valery’ego: „Dla samobójcy każdy inny człowiek oznacza jedynie nieobecność”,
   zawężenie świata wartości: rezygnacja z dotychczasowych zainteresowań, utrata poczucia własnej wartości, dewaluacja dotychczas ważnych dziedzin życia.

   2) Wzrost agresji i napięcia: każde samobójstwo jest działaniem niezwykle agresywnym. Celem tej agresji jest pozornie tylko osoba odbierająca sobie życie, zwykle rzeczywistym celem stają się też inni ludzie. Czyn samobójczy związany jest często z narastającym rozgoryczeniem, złością, „bezsilną wściekłością”.

   3) Fantazje samobójcze, fantastyczne wizje tego, co będzie się działo po śmierci. Tego typu fantazje mogą być wyrazem ucieczki od rzeczywistości i realnych problemów, mogą wypierać konstruktywne myślenie na temat poradzenia sobie z trudnościami.

   Rozpoznanie, że bliska osoba znajduje się w opisanym powyżej stanie psychicznym, może skłonić do podjęcia leczenia czy zwrócenia się o inną formę pomocy.

 • PRAWDA o XX Wieku dla przysyłających do mnie na moje prywatne konta i na Facebook agitację religijne z różnych wyznań oraz tej jedynej słusznej – mam pytanie gdzie jest dokumentacja znajdująca się w wielu archiwach do kwietnia 1990 roku w Polsce i za granicami Polski dotycząca Ośrodka Związku Walki Zbrojnej TARKÓW-PAPROTNIA „KEDYW” oraz gdzie jest dokumentacja zgrupowania „RADOSŁAW” i Intendentury i Kwatermistrzostwa Kedywu podległych SSPOW ??? – O ile z powodów politycznych jest możliwość iż po śmierci Edwarda Hrabiego Bernarda Raczyńskiego powyższe akta „wyparowały” to już ostatni w Polsce oficjalny ośrodek i schronienie Piłsudsczyków i Monarchistów w okupowanym kraju Ośrodek ZWZ pod przykryciem prowadził Polak Marcina Krauze (leśniczówka) Nota 4252 Wojskowa sierpień 1940. Siedziba Sztabu Okręgu Siedleckiego Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej. „Wyparowanie” tych akt z archiwów na całej Planecie Ziemia jest wprost związane ze złotem II Rzeczypospolitej Polskiej !!! – Prawdziwa ilość wywiezionych dóbr z Polski między 1934-1940 rokiem jest dalej skrzętnie ukrywana ???
  udostępniła dzięki użytkownikowi Historia Nieznana Zapomniana

  Nie wiadomo też, co się stało z 20 tonami złota Banku Polskiego, które znajdowało się w depozytach zagranicznych przed wybuchem II wojny światowej. Na co zostały wydane 3,8 ton złota, które pozostawiono w 1939 roku w Dubnie do dyspozycji rządu polskiego? Historia złota Banku Polskiego wciąż pozostaje niedokończona i czeka na gruntowne badania naukowe, oparte na pracach archiwalnych. Nie tylko w Polsce.
  11 ton polskiego złota zatrzymała Wielka Brytania, ale gdzie się podziała reszta? Lista podejrzanych jest długa…
  W 1939 r. majątek Banku Polskiego został wywieziony z okupowanego kraju. Na zawsze. Do dziś nie wiadomo, w czyje ręce trafiło 1208 drewnianych skrzynek wypełnionych …
  http://niezlomni.com/?p=6616

 • Niejaki Manfred von Richthofen podejrzewany przez wywiad Armii Krajowej
  o przechowywanie dzieł sztuki zrabowanych na terenie Generalnej Guberni
  tj II Rzeczypospolitej Polskiej przez generalnego gubernatora dr. Hansa Franka
  dla, którego przywieziono w decydującym momencie za pośrednictwem posłańca z Centrali RSHA – Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy z Berlina dokumenty należące do dużego kalibru antyfaszystowskiego działacza rozstrzelanego w Dreznie dnia 12 stycznia 1945 roku, Manfred von Richthofen podczas licznych przesłuchań i wywiadów podawał zlekceważony fakt iż dokumenty odebrane wielkiemu Niemieckiemu Artyście Malarzowi Frankowi Alfredowi skazanemu za działalność antynazistowską, którego obrazy olejne w obecnym czasie osiągają rekordowe kwoty transakcyjne na rynku dzieł sztuki. Dzięki dokumentom Franka Alfreda generalny gubernator zwany „katem Plaków” zawdzięcza swoją najważniejszą ucieczkę przed SSPOW-Armii Krajowej, a także Służbami Radzieckimi.
  Kościół ratował zbrodniarzy Hitlera2 (wersja rozszerzona)
  WonyWilkDziki Film użytkownika WonyWilkDziki
  Film przedstawia funkcjonowanie procederu przemycania hitlerowskich zbrodniarzy wojennych przez Watykan, do krajów Ameryki Południowej.
  http://youtu.be/pdnAavu3wEM
  https://www.youtube.com/watch?v=pdnAavu3wEM

 • PRAWDA o XX Wieku dla przysyłających do mnie na moje prywatne konta i na Facebook agitację religijne z różnych wyznań oraz tej jedynej słusznej! –
  – – – Byli tacy co nie podzielali wniosków wysuwanych przez Cata !!!
  Niewątpliwie wniosków wysuwanych przez Cata nie podzielali między innymi Profesor Władysław Korcz, Franciszek Hrabia Nazarczuk, Edward Hrabia Bernard Raczyński, Generał Jan Mazurkiewicz, Jerzy Dunin Borkowski, Michał Hrabia Tyszkiewicz-Łohojski
  i wielu innych zacnych przyjaciół profesora, którzy przede wszystkim wiedzieli, że jest ukrywana prawdziwa ilość wywiezionych dóbr z Polski między 1934-1940 rokiem co jest dalej skrzętnie ukrywane ???

  Nasuwają się pytania gdzie jest dokumentacja znajdująca się w wielu archiwach do kwietnia 1990 roku w Polsce i za granicami Polski dotycząca Ośrodka Związku Walki Zbrojnej TARKÓW-PAPROTNIA „KEDYW” oraz gdzie jest dokumentacja zgrupowania „RADOSŁAW” i Intendentury i Kwatermistrzostwa Kedywu podległych SSPOW ??? –
  O ile z powodów politycznych jest możliwość iż po śmierci Edwarda Hrabiego Bernarda Raczyńskiego powyższe akta „wyparowały” to już ostatni w Polsce oficjalny ośrodek
  i schronienie Piłsudsczyków i Monarchistów w okupowanym kraju Ośrodek ZWZ pod przykryciem prowadził Polak Marcina Krauze (leśniczówka) Nota 4252 Wojskowa sierpień 1940. Siedziba Sztabu Okręgu Siedleckiego Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej. „Wyparowanie” tych akt z archiwów na całej Planecie Ziemia jest wprost związane ze złotem II Rzeczypospolitej Polskiej !!! – Prawdziwa ilość wywiezionych dóbr z Polski między 1934-1940 rokiem jest dalej skrzętnie ukrywana ???

  Dobra wywiezione w latach 1934-1940 szacuje się łącznie na około 89,9 ton i nadal klepią religijne brednie czerwoni i czarni specjaliści od „Ściemniania”. Brakuje z 89,9 ton około 49,9 gdzieś pochowane – wg „AGNISTEGO” to może być równe 49,9 ton ukryte przed Spadkobiercami. – Od kwietnia 1990 roku była umowa AK i WSI i ktoś w portki narobił bo część złota w 1945 i 1946 roku „zajumali” Amerykańscy Żołnierze na polecenie Bernarda Barucha i Dawida Rokefelera!? Wówczas sprawę prowadziła oficjalnie kancelaria
  b. Prezydenta Lecha Wałęsy. Kościół to najbogatsza organizacja w Polsce. Dla czego „Bolek” ich wspierał ? Polski Kościół Biblijny 17% odebrali więcej, a niżeli miał majatku przed II Wojną Światową, a gdzie 89,9 ton należących do Narodu Polskiego to już nie leży w zainteresowaniach „polskich” mediów??? „Polskie” media nie są zainteresowane dla czego nie dostali obywatele swoich dóbr zgodnie z umową zawartą po między Prezydentem Lechem Wałęsą i Edwardem Hrabią Bernardem Raczyńskim na umowie był podpis akceptacji od NR 1 w Polsce w osobie Wiesława Czesława Wawrzyniaka szefa WSI.
  Ówczesne elity PRL-u miały ZAPŁACIĆ 138 Rodom Polskim odszkodowania i za to zamordowano małżeństwo Generała Piotra Jaroszewicza i Alicje Solską oraz Generała Marka Papałę, oraz Generała Sławomira Petelickiego w związku z umową Prezydenta Lecha Wałęsy z Edwardem Hrabią Bernardem Raczyńskim.

  CYTAT: Ponieważ Służba Zwycięstwu Polski, SZP, konspiracyjna organizacja założona
  27 IX 1939 w Warszawie przez generała M. Tokarzewskiego-Karaszewicza została
  w całości wchłonięta przez Związek Walki Zbrojnej. Związek Walki Zbrojnej, ZWZ, kryptonimy SSS, PZP, konspiracyjna organizacja wojskowa powołana rozkazem Naczelnego Wodza generała Władysława Sikorskiego z 13 listopada 1939. Utworzony
  w miejsce rozwiązanej tym samym rozkazem Służby Zwycięstwu Polski (SZP), Związek Walki Zbrojnej wykorzystał dotychczasowy dorobek SZP, przejmując jej siatkę konspiracyjną i kadry. Komendantem został mianowany generał Kazimierz Sosnkowski (Piłsudsczyk), pseudonim Józef Godziemba (do 30 czerwca 1940), przebywający w Paryżu, pełniący równocześnie funkcję przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów
  ds. okupowanego Kraju. Według Sikorskiego – Sytuacja wynikła z konieczności przeniesienia kwatery głównej z Paryża do Londynu wymusiła mianowanie gen.
  Stefana Roweckiego Komendantem Głównym ZWZ, nastąpiło to 18 czerwca 1940 r.
  W zniewolonej Polsce oficjalny ośrodek i schronienie Piłsudsczyków i Monarchistów
  w okupowanym kraju Ośrodek ZWZ pod przykryciem prowadził Polak Marcina Krauze (leśniczówka) Nota 4252 Wojskowa sierpień 1940. Siedziba Sztabu Okręgu Siedleckiego Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej. Z uwagi na na to, że wywiady nie ustaliły gdzie jest Niebieska Księga z 1917 roku Warszawska – Księga Rady Regencyjnej – jest plotka
  o tym, że kilka Polskich Rodów szantażuje pewna Rodzina ze Szwajcarii – ponieważ to
  na pewno nie była plotka! – – Tajna umowa z Niemcami o nie ingerencji w sprawy Wielkopolski i w sprawy Śląska w związku z podpisami w księdze obowiązują przez okres stu lat do 2017 roku (włącznie). Sapieha przez całą okupacje gościł dziesiątą osobę
  w hierarchii III Rzeszy. To dla tego powstała Armia Krajowa z powodu zdrady części Kleru na rzecz Watykanu w związku z Poparciem ich zwierzchnika Papieża Piusa XII dla hitlerowskiej napaści na Polskę dla hitlerowskiego Generalplan Ost 1936 – 1945 – planu zagłady Słowian przeciwko państwu polskiemu i narodowi polskiemu. znalazło swój wyraz w encyklice z 20 października 1939 roku Z uwagi na fakt, że Katolicyzm w Polsce w 1941
  i 1942 roku Księża Polskiego Kościoła Biblijnego założyli opaski ze swastykami i to jest największa tragedia i powód podziału środowisk Polskiej Polonii. Od lutego 1942 r.
  – w wyniku zdrady sług Watykanu podległego Włoskim faszystom
  i Niemieckim Nazistom dokonano przemianowania Związku Walki Zbrojnej na
  Armię Krajową – Rowecki stał się dowódcą Armii Krajowej. KONIEC CYTATU
  https://www.facebook.com/PolecampoczytacCata/photos/a.490897120958603.1073741825.422645867783729/713262895388690/?type=1&theater

  • Watykan nasz monarcha absolutny zgarnął , ale on przecież może.

 • Szczerze powiem, iż Sasa nie zdzierżyłbym 🙂

 • W spisie rodów panujących kiedyś w Polsce zapomniano dodać Romanowów. Nie zapominajmy o fakcie istnienia państwa polskiego (Królestwo Polskie) w latach 1815-1831 jako organizmu mającego znacznie więcej swobód niż Księstwo Warszawskie (które było kolonią napoleońską). Rzecz jasna sielanka i wolność skończyła się wraz z osławionym, masońskim powstaniem listopadowym, po którym zostaliśmy jedynie autonomią w ramach Imperium Rosyjskiego.

  • Państwo Polskie przestało istnieć wraz z ostatnim rozbiorem w 1795 roku. Pozostał naród i jego struktury spo- łeczne, np. Kościół katolicki. Przez 123 lata zaborów na ziemiach polskich działy się różne rzeczy, przeważnie wy- buchały powstania, ale i zaborcy próbowali różnych sztuczek dla spacyfikowania nastrojów niepodległościowych. Jedną z nich było tzw. Królestwo Polskie. Przyznawanie okupantom prawa do tronu polskiego jest absolutnym nieporozumieniem. Po powstaniu Konfederacji Spiskiej, która odwołuje się do Konstytucji 3 Maja i wskazanych tam Wettynów, jako pretendentów do tronu Polski, spotkałem się z kontrargumentacją w postaci pierwszeństwa prawa do sukcesji dla Romanowów. Nie znam jednak żadnej organizacji, która by hołdowała tej zasadzie.
   Czy Matejko malując poczet królów Polski umieścił w nim cara Mikołaja?

  • Państwo Polskie przestało istnieć wraz z ostatnim rozbiorem w 1795 roku. Pozostał naród i jego struktury społeczne, np. Kościół katolicki. Przez 123 lata zaborów na ziemiach polskich działy się różne rzeczy, przeważnie wybuchały powstania, ale i zaborcy próbowali różnych sztuczek dla spacyfikowania nastrojów niepodległościowych. Jedną z nich było tzw. Królestwo Polskie. Przyznawanie okupantom prawa do tronu polskiego jest absolutnym nieporozumieniem. Po powstaniu Konfederacji Spiskiej, która odwołuje się do Konstytucji 3 Maja i wskazanych tam Wettynów, jako pretendentów do tronu Polski, spotkałem się z kontrargumentacją w postaci pierwszeństwa prawa do sukcesji dla Romanowów. Nie znam jednak żadnej organizacji, która by hołdowała tej zasadzie.
   Czy Matejko malując poczet królów Polski umieścił w nim cara Mikołaja?

  • „masońskim Powstaniem”?
   o Konstytucji 3 maja tez tak móiwą

 • a gdzie jest ród szlachecki herbu Czapla?

 • Książę Jan Lubomirski – Lanckoroński jest moim zdaniem najlepszym kandydatem na tron.

 • Czyż to nie brzmi dumnie:

  Jan IV Lubomirski – Lanckoroński, z bożej łaski i woli narodu król polski, wielki książę litewski, ruski, pruski, mazowiecki, żmudzki, kijowski, wołyński, podolski, podlaski, inflancki, smoleński, siewierski, czernihowski i śląski etc. etc.

  ???

 • Zapraszamy do polubienia strony jedynego bezpartyjnego kandydata na Prezydenta RP !

  http://www.prezydent.org.pl

  https://www.facebook.com/video.php?v=1583106161901796

 • Nie widzę powodu, dla którego nowy Król nowej Polski miałby koniecznie pochodzić z rodu już kiedyś zasłużonego. W końcu każda wielka dynastia/familia zapoczątkowana została przez zwykłego człowieka, który dokonał rzeczy wielkich – odznaczył się w boju, był wiernym sługą Króla albo w jakiś inny sposób zasłużył sobie na nobilitację. Z tego też względu równie dobrze może pojawić się ktoś, w którym obecnie nie płynie „błękitna krew” starych rodzin, lecz przez swoje czyny sam się nobilituje i założy swoją dynastię, zupełnie nową jakość. Czegoś podobnego dokonał Napoleon zakładając dynastię Bonapartych. Owszem, można zarzucać mu zasadność i styl, w jaki przeprowadził koronację, jednak trudno odmówić Napoleonowi prawa do nazywania Wielkim i bycia twórcą rodziny arystokratycznej właśnie przez czyny, a niekoniecznie przez urodzenie.

  • Wydaje mi się ze oto właśnie zaszła potrzeba pojawienia się tu….a wiec zgłaszam swoją kandydaturę.
   Anna Bernadetta Karkut z Lasu.

 • Męski potomek.. mężczyzna. A czemu nie kobieta? Czy kobieta nie może być odpowiednią kandydatką na królową Polski?

  • Dwie kobiety były już KRÓLEM Polski

 • Nie chodzi o przywracanie starych rodów bo te już dawno albo wymarły albo się zliberalizowały, i nie ma to żadnego sensu. Chodzi raczej o wypracowanie nowych Elit Narodu, nowej arystokracji ducha, która wykaże się w walce o Wielką Polskę, i z której to na końcu wyłoni się Wódz, ktoś taki jak Francisco Franco, który albo sam się koronuje na króla, albo go wyznaczy, ale nie patrząc na rodowód, tylko na zasługi dla Kraju…

 • Powinien na tronie Polski zasiadać silny ród i nie mający na koncie zdrady stanu.

 • Nadal nie potrafię zrozumieć jakie prawa roszczą sobie do tronu takie rody jak np. Czetwertyńscy czy Zamoyscy

  • Jest to pewne niezrozumienie intencji sondażu. Nikt tutaj nie zgłasza swoich pretensji do tronu, lecz czytelnicy zgłaszają swoje propozycje, kogo, a właściwie jaki ród, by najchętniej widzieli na polskim tronie. Do chwili obecnej zostało zgłoszonych 21 nazwisk, a na stronie jest prezentowana lista tych, którzy najczęściej pojawiają się w propozycjach.

 • Wejść w unie z Wspólnotą Brytyjską. Zrobić unię personalną z nimi i mamy Królową i mocną gospodarkę a Polska znowu jest Królestwem

 • A gdzie Holstein-Gottorp-Romanowowie? To także byli królowie Polski, czy tego chcemy czy nie. Moim zdaniem oni powinni być najpoważniejszymi kandydatami do polskiej korony – oczywiście zakładając, że wprowadzona zostałaby monarchia dziedziczna. Wettyni już dawno zrezygnowali z tych roszczeń. Poza tym Słowianin na tronie to lepsza opcja. Ostatnim królem Polski był Mikołaj II Romanow. A Romanowowie nadal żyją i działają. Są potomkami królów, którzy wywozili Polaków na Syberię, prawda. Ale bądźmy poważni: Nic takiego jak grzech międzypokoleniowy nie istnieje! A poza tym carowie-królowie to nie tylko przykre doświadczenia – przypomnijmy sobie Aleksandra I. Poza tym, Romanow na tronie stanowiłby silną i niepodważalną łączność z rodami monarchii europejskich, które istnieją po dziś dzień, a także z tymi które działają dla przywrócenia monarchii w swych ojczyznach tkwiących w sidłach republiki, jak Habsburgowie.
  Dla mnie opcje na monarchię w Polsce (za którą jestem całym sercem!) przedstawiają się w następującej kolejności:
  1. Monarchia elekcyjna.
  2. Polska gałęź Romanowów (wynik hipotetycznego wyjścia którejś pani z domu Romanowów za polskiego męża i przyjęcia jego nazwiska).
  3. Romanowowie rosyjscy (obecna głowa rodu: Maria Władimirowna Romanowa).

 • Zastanawiam się jaka dynastia czy Romanowowie, Wettynowie czy jakaś inna ma większe prawo do tronu Polski.

 • 6. Sapiechowie 7,47% – ciekawe, że to nikogo nie razi.

 • Potomek Potockich zasiada na europejskim tronie a nie ma ich na liście.

zostaw komentarz