XII Forum Monarchistów Polskich

Minione Forum miało szczególny charakter. Po raz pierwszy z sal obrad w wewnętrznym gronie zainteresowanych wyszliśmy do społeczeństwa. W ten sposób mogliśmy pokazać, że korona królów to nie tylko zamierzchłe dzieje naszej historii, ale również otaczająca nas rzeczywistość.

O tym mogli przekonać się mieszkańcy Radomia. Obrady XII Forum Monarchistów Polskich połączyliśmy z udziałem w dorocznych obchodach święta Św. Kazimierza, patrona miasta Radomia i Diecezji Radomskiej, a jednocześnie patrona Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej. W ramach tzw. KAZIKÓW mieliśmy sposobność spotkać się z mieszkańcami Radomia w Resursie Obywatelskiej, podczas którego zaprezentowaliśmy założenia ideowe Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej, porozmawialiśmy o monarchizmie i jak zwykle w takich sytuacjach nie mogliśmy uniknąć pytania, skoro monarchia to kto będzie królem?

To miało miejsce w sobotę 2 marca, a w niedzielę uczestniczyliśmy w Mszy św. w kościele farnym św. Jana Chrzciciela, gdzie modliliśmy się przy ołtarzu z obrazem i relikwiami św. Kazimierza Królewicza. W tym kościele bardzo często przebywał i modlił się św. Kazimierz, z tej racji, że znajdował się obok dawnego zamku królewskiego, w którym św. Kazimierz mieszkał.

Uczestnicy spotkania w Resursie i uczestnicy Mszy św. mogli z bliska obejrzeć polskie insygnia koronacyjne.

                      

Podziel się

Najnowsze komentarze

  • A kiedy obieramy kogoś na króla?

  • Ależ Polacy mają Króla. A jest Nim: Aleksander, książę sasko-gessapski, pretendent do tronu Polski oraz Saksonii.

  • Sasi doprowadzili Polskę do upadku.

zostaw komentarz