Strona głównaOgólnaFelietonDo przyjaciół i ludzi dobrej woli

Do przyjaciół i ludzi dobrej woli

Szanowni Państwo! Dzięki wspólnemu wysiłkowi w niedzielę 6  marca pierwsi uchodźcy zamieszkali w ośrodku Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej Świętego Kazimierza Królewicza w Jelczu-Laskowicach. Wizja stała się rzeczywistością.

Urzeczywistnienie tego planu wymagało fizycznego zaangażowania w prace remontowe i dużej ofiarności rzeczowej w wyposażenie obiektu. W całości tego przedsięwzięcia na przestrzeni tygodnia uczestniczyło ponad sto osób. W ten sposób zdołaliśmy przygotować miejsce exilu na bardzo przyzwoitym poziomie dla kilkudziesięciu osób, z czego dwie trzecie to dzieci.

Przed nami nie mniej poważne zadanie, zapewnienie bytu tym, których otoczyliśmy naszą opieką. Utrzymanie tak licznej grupy osób generuje znaczne koszty eksploatacyjne i zaopatrzeniowe, które przerastają możliwości inicjatorów przedsięwzięcia i całego środowiska, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do Przyjaciół i ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie ośrodka firmowanego przez Rycerski Zakon Korony Polskiej.

Odbiorcą Państwa wsparcia jest Fundacja Korony Polskiej, organizacja pożytku publicznego, pozostająca pod kontrolą instytucji państwowych.

Tym z Państwa, którzy zechcą pomóc uchodźcom pozostającym pod naszą opieką podaję konto Zakonu na rachunku Fundacji Korony Polskiej. BNP Paribas: 45 1750 0012 0000 0000 2900 2487. Dopisek: Pomoc uchodźcom.

Z wyrazami szacunku i poważania

Jan Lech Skowera

Wielki Mistrz

Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej

Świętego Kazimierza Królewicza

Podziel się

Brak komentarzy

zostaw komentarz