
Ogłoszenie
Królewskiego Konkursu Literackiego
Opowiadania z dziejów Korony Polskiej
dla upamiętnienia
1000 rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego
W roku 2025, tysiąc lat po koronacji Bolesława I Chrobrego, Fundacja Korony Polskiej ogłasza konkurs na beletrystyczne opowiadanie odnoszące się tematycznie do historycznych postaci monarchów, którzy polską koronę nosili na głowie, albo do pretendentów, starających się ją uzyskać tudzież roszczących sobie do niej prawo.
Do dnia 30 czerwca 2025 r. każdy pełnoletni autor może przesłać na adres elektroniczny (redakcja@monarchia.info.pl) opowiadanie napisane prozą w języku polskim, zawierające nie więcej niż 20.000 znaków w standardowym, edytowalnym pliku tekstowy, wraz z wymaganymi a niezbędnymi zgodami, zamieszczonymi z regulaminem na wirtualnej witrynie organizatora (www.monarchia.info.pl).
Pięcioosobowe jury pod przewodnictwem Jana Lecha Skowery, prezesa Fundacji Korony Polskiej oraz marszałka Konfederacji Spiskiej, do końca września oceni wszystkie prace, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się we Wrocławiu podczas zakończenia obchodów Millenium Królestwa Polskiego dn. 22 listopada 2025 r.
W przypadku dalszych pytań lub chęci wsparcia powyższej idei w jakikolwiek sposób zapraszamy do kontaktu.




Redakcja / 30 maja 2025
Dziękujemy Redakcji fajnekonkursy.pl, która jako pierwsza zamieściła informacje o naszym konkursie!
Adres łącza: https://fajnekonkursy.pl/literackie/opowiadania-korony-polskiej/
/
Redakcja / 2 czerwca 2025
Dziękujemy także redakcji czasopisma Akant, która również zamieściła informację o konkursie: https://akant.org/publikacje/7817-krolewski-konkurs-literacki-dla-upamietnienia-1000-rocznicy-koronacji-boleslawa-chrobrego
/