Strona głównaOgólnaMonarchistyczny przegląd tygodniaMedal 100-lecia Intronizacji Rady Regencyjnej

Medal 100-lecia Intronizacji Rady Regencyjnej

Kapituła Medalu 100-lecia                                                                                                                                                                   Kraków, dnia 31 sierpnia 2017 r.

Intronizacji Rady Regencyjnej

Królestwa Polskiego 1917-2017

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, iż w związku ze zbliżającą się 100 Rocznicą Intronizacji Rady Regencyjnej Królestwa Polskiego, która przypada 27 października 2017 roku, w dniu 15 sierpnia 2017 roku w Krakowie została powołana Kapituła Medalu 100-lecia Intronizacji Rady Regencyjnej Królestwa Polskiego 1917-2017. Medale zostaną wręczone po raz pierwszy w trakcie uroczystej Konferencji poświęconej temu wydarzeniu w Krakowie.

Na odznakę w postaci medalu w kolorze metalicznego brązu składa się awers z wizerunkiem pieczęci Rady Regencyjnej oraz rewers z herbami członków Rady, ich imionami i nazwiskami wypisanymi po lini okręgu, plus napis „100-lecie intronizacji 1917-2017”. Wstążka składa się z trzech połączonych w pozycji pionowej flag narodowych, odwołujących się do trzech mężów stanu reprezentujących Naród, na tle koloru niebieskiego.

Kapituła przyjęła założenie, iż członkowie Konfederacji Spiskiej manifestując swoje poparcie i zaangażowanie na rzecz idei monarchicznej, realizują fundamentalne zasady jakimi kierowali się twórcy i członkowie Rady Regencyjnej, stają się naturalnymi kandydatami do odznaczenia Medalem Intronizacji Rady Regencyjnej.

  Jednocześnie zachęcamy do wytypowania ze swoich środowisk i organizacji osób, które zechcieliby Państwo przedstawić do odznaczenia, w formie krótkiego wniosku pisemnego, który znajduje się w dodatkowym załączniku do tego listu. Osobno znajdą Państwo wizerunek medalu do wglądu.

Informujemy również, iż w związku z ograniczoną liczbą możliwych do wręczenia odznaczeń, niniejszym listem rozpoczynamy subskrypcję, która potrwa do 29 września br. Osoby, których wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie przez Kapitułę, ale ze względu na w/w ograniczenie ilościowe, nie zostaną odznaczone 27 października w Krakowie, będą odznaczane w innym terminie. Liczy się pozytywna decyzja Kapituły oraz kolejność zgłoszenia. Podpisane i ewentualnie opieczętowane wnioski, skan lub pdf, należy wysłać pocztą mailową na jeden z dwóch adresów: biuro@monarchia.info.pl lub doc.grisz@wp.pl. Wnioski bezpośrednio w Państwa sprawie, będą podpisywane, przez Przewodniczącego Kapituły.

W związku z tym, iż jesteśmy organizacją non profit, należy pokryć koszt w wysokości 80,00 zł (osiemdziesiąt złotych), który zawiera wykonanie: odznaczenia, etui, legitymacji oraz dyplomu.

Z poważaniem,

Tomasz Kocent                          Domnik Galas                          Jan Lech Skowera

Wiceprzewodniczący                Wiceprzewodniczący              Przewodniczący

Inicjator oraz Autor projektu: Tomasz Kocent

Podziel się

Brak komentarzy

zostaw komentarz