Strona głównaAngliaMonarchiczny Przegląd Tygodnia #2/2015

Monarchiczny Przegląd Tygodnia #2/2015

Książęce dzieci Monako

Na początku tygodnia, 7 stycznia, para książęca Monako po raz pierwszy pojawiła się publicznie ze swoimi dziećmi. Książę Albert wraz z małżonką pojawił się w oknie pałacu pozdrawiając tłumy, każde z nich trzymało w ramionach jedno z dzieci, bliźnięta Jakuba i Gabrielę.

norodom

Książę Norodom Ranariddh

 

FUNCINPEC ręka w rękę z KPL

Książę Norodom Ranariddh, przyrodni brat obecnego króla Kambodży Norodoma Sihamoni i były premier objął przewodnictwo nad opozycyjną, rojalistyczną partią FUNCINPEC (Front Uni National pour un Cambodge Indépendant, Neutre, Pacifique, et Coopératif). Po objęciu funkcji reporterom powiedział: „Premier Hun Sen powiedział królowi, że popiera mój powrót do FUNCINPEC”, a także, że „FUNCINPEC wraz z KPL (Kambodżańską Partią Ludową) będzie działać na rzecz zrównoważonego rozwoju Kambodży”. Jego celem jako przywódcy partii ma być zjednoczenie rojalistów z partią rządzącą w celu „wyeliminowania ubóstwa” w królestwie.

Król Jordanii w Paryżu

Jordańska para królewska zawita do Paryża w niedzielę 11 stycznia w celu uczczenia 17 ofiar ostatniego ataku islamskich terrorystów w stolicy Francji. Obecnych będzie także 45 innych przywódców i  przedstawicieli państw, w tym także ci z Bliskiego Wschodu: premier Izraela Benjamin Netanjahu i premier Turcji Ahmet Davutoglu. 11 stycznia to rocznica skazania Ludwika XVI na śmierć w 1793 roku, historyczny marsz w Paryżu ma przyciągnąć około miliona osób, które znajdą się pod ścisłą ochroną.

rodzian carska

Car wraz z rodziną na jednym z ostatnich wspólnych zdjęć.

 

Nieznane zdjęcia Romanowów

Na stronie dailymail.co.uk udostępnione zostały zdjęcia z albumu Romanowów z lat 1915 i 1916 roku. Są to jedne z ostatnich zdjęć carskiej rodziny. Możemy zobaczyć fotografie carskiej rodziny na plaży, odwiedzającej rannych żołnierzy, czy te które zrobione zostały przez samego cara. Monarcha Rosji był zapalonym fotografem, który wielką wagę przykładał do zachowania zdjęć w licznych albumach. Zdjęcia można zobaczyć tutaj: LINK.

Książę Andrzej o skandalu

Trwa seks skandal, w który zamieszany jest członek brytyjskiej rodziny królewskiej książę Andrzej. Ostatnie wypowiedzi księcia wskazują, że żałuje on swojej znajomości z Jeffreyem Epsteinem, centralną postacią skandalu. Epstein był przyjacielem księcia oskarżonym o pedofilię. Książę zaprzecza kontaktom seksualnym z jedną z nieletnich ofiar Epsteina, Virginią Roberts, która – obecnie będąca 30letnią matką trójki dzieci – oskarżyła go niedawno.

Brak komentarzy

zostaw komentarz