Strona głównaCzechyMsza Święta dla Karola I Habsbursko-Lotaryńskiego w Brnie

Msza Święta dla Karola I Habsbursko-Lotaryńskiego w Brnie

mše svatá Brno 2014-page-001

Stowarzyszenie monarchistów Brno i rzymskokatolicka parafia w Brnie na Petrove we współpracy z Modlitewną Ligą Cesarza Karola dla Pokoju między Narodami i Stowarzyszeniem na rzecz błogosławienia cesarzowej-królowej Zyty Burbon-Parmeńskiej zaprasza na uroczystośc Mszy Świętej dla przypomnienia i uczczenia pamiątki Jego Cesarsko-Królewskiej Mości błogosławionego Karola I Habsbursko-Lotaryńskiego (1887-1922), ostatniego władcy Austro-Węgier.

Msza odbędzie się w diecezjalnej katedrze św. Piotra i Pawła w Brnie, w czwartek 23 października 2014 o 17.30.

Mszę będzie celebrował proboszcz katedry mgr. inż. Pavel Konzbui, dr. Uroczystościom będzie towarzyszył zespół ze szkoły muzycznej specjalizujący się w muzyce kościelnej oraz męski chór Miłość Prawdziwa.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji społecznych i kościelnych oraz ogół społeczeństwa.

 

Karol I nigdy nie abdykował czym rozwścieczył władze powstałej po pierwszej wojnie światowej austriackiej republiki. Do końca liczył na normalizację stosunków i powrót na tron, dwa razy próbował odnowić swoją władzę na Węgrzech, bez powodzenia. Po pobycie w Szwajcarii został wywieziony decyzją władz Ententy na Maderę, gdzie, obrabowany z dóbr i majątku, zmarł. Jego pogrzeb zgromadził ponad 30 tys. ludzi, a grób do dziś znajduje się w Fonchal i zajmuje osobną kaplicę w Nossa Senora do Monte. Był ostatnim błogosławionym przez Jana Pawła II.

Najnowszy komentarz

  • Delegacja Konfederacji Spiskiej weźmie udział w tej uroczystości. Wyjazd z Wrocławia.
    Osoby zainteresowane wspólny wyjazdem proszę o kontakt:
    biuro@monarchia.info.pl
    Jan Skowera

zostaw komentarz