Strona głównaOgólnaMonarchistyczny przegląd tygodniaPrezydent RP z wizytą u Króla Szwecji

Prezydent RP z wizytą u Króla Szwecji

Po wizycie w Królestwie Jordanii, kolejna podróż Prezydenta RP Andrzeja Dudy do kraju, gdzie głową państwa się jest, a nie bywa, czyli Królestwa Szwecja. Polskiego Prezydenta wraz z małżonką Agatą przyjął Król Szwecji Karol XVI Gustaw Bernadotte wraz z małżonką Królową Sylwią. Królowi towarzyszyła również następczyni tronu Jej Królewska Wysokość księżna Västergötlandu Wiktoria z małżonkiem Księciem Danielem.

Po latach pewnego wyciszenia na linii władze państwowe Polonia, doszło do spotkania ze rodakami w Szwecji, czego media nie starały się „chować” wstydliwie pod dywan. Wizytę można by uznać za udaną, gdyby nie drony „zgrzyt” dyplomatyczny. Premier Szwecji wspomniał coś o przyglądaniu się Polsce i nie chodziło tym razem o wyrażenie podziwu. Monarchia w Szwecji, wbrew wszelkim na ten temat pisanym paszkwilom, ma się dobrze, ale wpływy polityczne na sfery „niearystokratyczne” też są mało arystokratyczne.

Pomimo chęci zakłócenia tej bardzo pożytecznej wizyty, stosunki ze Szwecja należy uznać za strategiczne dla Polski. Szkoda, że państwa Skandynawskie zostały zaniedbane w naszych relacjach gospodarczych i politycznych.

Jan Skowera

Podziel się

Brak komentarzy

zostaw komentarz