Strona głównaBez kategoriiXIV FORUM MONARCHISTÓW POLSKICH

XIV FORUM MONARCHISTÓW POLSKICH

DWÓR ZBOŻENNA 17.03. – 19.03. 2023

KOMUNIKAT

          Szanowni Państwo!

          Na wstępie pragnę zwrócić uwagę, iż XIV Forum nie odbędzie się w Warszawie, jak wcześniej zapowiadaliśmy, lecz w Dworze Zbożenna koło Przysuchy. Miejsce wielu z Państwa bardzo dobrze znane.

Punktem ciężkości tegorocznego Forum będzie debata na temat konsekwencji wojny na Ukrainie oraz relacje polsko-mołdawsko-rumuńskie.

          Szczegółowy program wydarzenia zostanie przesłany w późniejszym terminie, nie później jednak, niż na tydzień przed Forum. Prosimy nie zwlekać ze zgłaszaniem uczestnictwa, ponieważ może zabraknąć miejsc noclegowych.

Wydarzenia:

– piątek wieczorem:         dr Piotr Galik „Więzienie ludów czy kuźnia narodów? Monarchia Habsburska w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku”.

– sobota rano:                  Jan Skowera „Trójkąt Karpacki. Warszawa – Bukareszt – Kijów”

– sobota wieczorem:        Marin Ciobanu – Dyrektor Generalny Mołdawskiej Agencji ds. Inwestycji. Panu Dyrektorowi będą towarzyszyć mołdawscy parlamentarzyści.

– niedziela rano:               wyjazd do Warszawy i zwiedzanie Zamku Królewskiego, a następnie udział we Mszy św. w Katedrze Warszawskiej.

Referat nt. „Trójkąta Karpackiego”, w wersji polskiej i angielskiej, zostanie rozesłany uczestnikom Forum wraz ze szczegółowym programem. Będzie on podstawą do debaty w drugiej części sobotniego wieczoru z politykami z Rumunii i Mołdawii. Dyskusja będzie tłumaczona na bieżąco na język rumuński. Zapewniamy wsparcie językowe dla Przyjaciół z Królestwa Czech, których w licznej grupie się spodziewamy.

          Dla gości z zagranicy, którzy przylecą do Warszawy, zostanie zorganizowany przejazd na miejsce Forum.

          Rozpoczynamy, jak zwykle, w piątek kolacją o godz. 17.00

Koszty uczestnictwa:

– wpisowe                        – 50 zł

– nocleg                           – 120 zł/osoba/noc, ze śniadaniem (niezależnie od pokoju)

– kolacja                           – 60 lub 80 zł w zależności od wersji

– uwaga                            – opłaty dotyczą uczestników, nie wykładowców i                                            zaproszonych Gości.

Ostatecznym zgłoszeniem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty na konto:

Jan Skowera

Podziel się

Brak komentarzy

zostaw komentarz