Strona głównaBez kategorii15-lecie Konfederacji Spiskiej

15-lecie Konfederacji Spiskiej

Szanowni Państwo,                                                                                dnia 17 maja 2021 r.

W tym roku 17 września przypada 15 rocznicę powstania Konfederacji Spiskiej. Dla uczczenia i upamiętnienia tego wydarzenia odbędzie się sobotnio-niedzielny zjazd Konfederatów oraz Sympatyków monarchii w dniach18-19 września 2021 r. na zamku w Starej Lubowli na Słowacji, w miejscu powołania do życia naszego stowarzyszenia.

            Do udziału w zjeździe zaprosimy naszych przyjaciół z zagranicy, m.in. z Austrii, Czech, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Węgier, z którymi utrzymujemy bliskie kontakty. Nie jest wykluczony udział przedstawicieli z innych państw.

            Po piętnastu latach będziemy mogli ponownie spotkać się w gronie przyjaciół założycieli, a dla tych osób, które w późniejszym czasie dołączyły do naszego grona będzie to szczególna sposobność odwiedzenia konfederacyjnego Betlejem.

            Będzie to okazja do zaprezentowania naszego piętnastoletniego dorobku oraz porozmawiania o przyszłości Konfederacji i monarchizmu w Polsce. Na tę okoliczność zostanie wydany medal pamiątkowy 15-lecia Konfederacji Spiskiej.

            Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: Konfederatów, Sympatyków i oraz osoby spoza naszego ideowego środowiska do wspólnego świętowania. Można przybyć z rodzinami i znajomymi, nie zabraknie miejsca na zamku Starosty Spiskiego dla nikogo.

            Dla usprawnienia organizacji proszę o zgłaszanie, na początek, samego zainteresowania uczestnictwem, z orientacyjną liczbą osób. W późniejszym terminie będziemy zainteresowanym przesyłać szczegółowe informacje organizacyjne.

Jan Lech Skowera

Marszałek

Konfederacji Spiskiej

Podziel się

Brak komentarzy

zostaw komentarz