Strona głównaAngliaMonarchiczny Przegląd Tygodnia #16/2015

Monarchiczny Przegląd Tygodnia #16/2015

Carewicz odwiedził Rosję

Na początek informacja nieco spóźniona, ale warta uwagi, którą podajemy za myślkonserwatywna.pl. Wielki książę Jerzy odwiedził w lutym Rosję. Jego wizyta objęła Moskwę gdzie wziął udział w obchodach 110. rocznicy zamordowania Wielkiego Księcia Siergieja Aleksandrowicza wraz ze swoją matką Marią oraz organizacjami monarchistycznymi, charytatywnymi i kościelnymi. Wielki książę odwiedził także Kaługę. Podczas swojej sześciodniowej (16-22 lutego) podróży odbył spotkania z politykami, dyplomatami i biznesmenami.

Al Waleed

Książę Al Waleed

 

Bentleye dla pilotów?

Internet obiegły zrzuty ekranu z nieistniejącym już wpisem na twitterze autorstwa księcia Al-Waleeda, członka saudyjskiej rodziny królewskiej. Oferował w nim luksusowe samochody dla pilotów biorących udział w bombardowaniach Jemenu. Ta informacja wzbudziła wśród saudyjskich poddanych, znających hojność dynastii, radość, przy czym niektórzy stwierdzili, że pilotom należy się nawet więcej za ofiarną służbę. Wręcz przeciwnie zareagowała większa część internautów zza granicy, szczególnie z samego Jemenu. Aktualnie informacja została usunięta, a dynastia Saudów nie wypowiedziała się oficjalnie na jej temat.

Szejk Abu Dhabi na spotkaniu z Obamą

Wraz z zaostrzającą się sytuacją w Jemenie i podejrzeniami udziału Iranu ze strony saudyjskiego księcia Turki Al Faisala, konieczna staje się coraz większa współpraca między koalicjantami przewodzonymi przez USA. Właśnie w tym celu prezydent USA spotkał się z szejkiem Mohammedem. Wraz z nim dyskutował o wsparciu Zjednoczonych Emiratów Arabskich sprzętem oraz zacieśnieniu sojuszu. Z innymi liderami Gulf Cooperation Council, z którymi będzie omawiał bieżące działania, prezydent spotka się w maju.

Belgium WWI Chemical Weapons

Król Filip (w środku) podczas obchodów w Ypres

 

Setne rocznice i monarchowie

Król Belgii Filip złożył w środę hołd poległym pod Ypres, gdzie sto lat wcześniej gaz bojowy został użyty po raz pierwszy na froncie zachodnim. W tym tygodniu minęło także sto lat od krwawego desantu w Gallipoli. Rocznicę tę z pompą obchodzą członkowie brytyjskiej rodziny monarszej: królowa, książę Karol oraz książę Wilhelm (ze względu na zaawansowaną ciążę jego małżonka pozostała w Wielkiej Brytanii).

89 urodziny brytyjskiej królowej

21 kwietnia obchodzono 89 urodziny brytyjskiej królowej. Na jej cześć oddano liczne saluty z karabinów oraz armat. 21 kwietnia to prawdziwa data urodzin monarchini – oficjalne obchody urodzin będą miały miejsce w czerwcu. Urodziny królowej zbiegły się w czasie z wielkim oczekiwaniem na narodziny jej wnuka (lub wnuczki), dziecka księcia Wilhelma.

Oficjalna wizyta księcia Karola w Irlandii zapowiedziana

Książę Karol wraz z małżonką ma odbyć 19 maja 4dniową podróż do Irlandii. Podróż ta odbędzie się na prośbę rządu brytyjskiego i ma stanowić kolejny krok w ociepleniu stosunków między dwoma państwami. Irlandzki minister spraw zagranicznych oświadczył, że z chęcią przyjmie oficjalną wizytę księcia w swoim kraju. Stosunki między Irlandią, a Wielką Brytanią są w ostatnich latach coraz cieplejsze, także dzięki wizytom członków rodziny królewskiej takim jak ta z zeszłego roku, gdy sama królowa przybyła do Dublina.

Brak komentarzy

zostaw komentarz