Strona głównaOgólnaFelietonBłogosławieństwo Sali Rycerskiej Św. Kazimierza Królewicza

Błogosławieństwo Sali Rycerskiej Św. Kazimierza Królewicza

O Najsłodszy Panie Jezu Chryste, Wszechmogący Królu Nieba i Ziemi, Synu Dawidowy, Jezu Nazareński dla nas ukrzyżowany, Synu Boga Żywego zmiłuj się nad tym miejscem i strzeż członków Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej Świętego Kazimierza Królewicza. Niech Twoje Błogosławieństwo towarzyszy nam wszędzie, niech Duch Św. oświeca myśli i serca nasze i niech Moc Jego działa przez nas na każdym miejscu. Wszystko, co się w tym domu znajduje, tych, co do niego wchodzą i z niego wychodzą, niech błogosławi i od złego zasłania błogosławieństwo Trójcy Przenajświętszej aby, się do nich żadne niebezpieczeństwo nie zbliżyło.

Imię Święte Jezusa, z dziewięciu chórami Aniołów niech będzie z tym domem, dając mu swój Pokój. Najświętsza Maryja Panna, niechaj go okrywa Płaszczem macierzyństwa Swego. Święci Archaniołowie niech go strzegą Święci Apostołowie niech raczą być szafarzami dostatków jego. Święci Ewangeliści, niechaj utwierdzają i umacniają go. Krzyż Chrystusa, niech będzie dachem domu tego. Trzy gwoździe Chrystusa, niech będą zaporą jego. Korona Chrystusa, niech będzie tarczą jego.

Święta Maryjo, święty Józefie, święty Kazimierzu i wszyscy Patronowie nasi – módlcie się za nami.

Błogosławieństwo Boga wszechmogącego Ojca, + i Syna, + i Ducha Świętego niech zstąpi na tę Salę Rycerską – kaplicę świętego Kazimierza, na ten dom i na wszystkich członków Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej świętego Kazimierza Królewicza. Amen.

Ratowice, 30.12.2021 roku

Poświęcenia Sali Rycerskiej dokonał Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski.

Podziel się

Brak komentarzy

zostaw komentarz