Strona głównaOgólnaArtykułyJ. L. Skowera: Królewska Akademia Biznesu i Dyplomacji – edukacja z klasą

J. L. Skowera: Królewska Akademia Biznesu i Dyplomacji – edukacja z klasą

The Center of The World University Rankings opublikował właśnie tegoroczne zestawienie najlepszych uczelni na świecie.

Nasz lider, Uniwersytet Warszawski zajął w nim 419 miejsce. Mniej więcej takie jak przed rokiem. Mniej więcej takie jak zawsze.

Nie od dziś zadajemy sobie pytanie – dlaczego nasze uczelnie wypadają tak słabo?

Odpowiedź to wyzwanie dla nie lada fachowców, ale przeciętnemu absolwentowi życie  utrudnia właściwie tylko jedno.

A mianowicie fakt, że szkoła przekazuje wiedzę, ale kompletnie nie dba o to, żeby nauczyć studenta jak tę wiedzę wykorzystywać w praktyce.

No i potem widzimy – urzędnik, samorządowiec – kreatywny, wykształcony, z doświadczeniem. A jak przyjeżdża zagraniczny inwestor, to gubi się w negocjacjach i w rezultacie gmina podpisuje niekorzystną dla siebie umowę.

Albo przedsiębiorca – zdolny, przebojowy, ale „wykłada się” na najprostszym problemie prawnym, bo wydaje mu się, że wie. A nie wie i ta niewiedza kosztuje.

Czasem rozbija obiecujący interes.

Królewska Akademia Biznesu i Dyplomacji, powołana we Wrocławiu przez Fundację Korony Polskiej jest jedną z niewielu placówek akademickich w naszym kraju, która stara się walczyć z tym stereotypem nauczania.

Udzielać odpowiedzi nie tylko na pytanie: „co”, ale również, a może nawet przede wszystkim, na pytanie: „jak”.

Projekt adresowany jest do przedsiębiorców, samorządowców, działaczy społecznych, polityków i wszystkich tych, którzy dążą do wzbogacenia swojej wiedzy oraz nabycia dodatkowych umiejętności praktycznych umożliwiających swobodne poruszanie się w krajowej i międzynarodowej przestrzeni publicznej.

Program studium obejmuje trzy obszary zagadnień: dyplomację, przedsiębiorczość i prawo. W każdej z tych trzech dziedzin będą odbywały się zajęcia teoretyczne – wykłady i praktyczne – ćwiczenia. To pozwoli słuchaczom nie tylko zdobyć wiedzę ale, co najważniejsze, umieć ją wykorzystać w praktyce życia codziennego. Szczególny akcent został położony właśnie na zagadnienia praktyczne, bardzo przydatne w kontaktach środowiskowych, dlatego też w dziale biznes znajdujemy m.in. takie przedmioty jak: negocjacje, promocja, nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem czy autoprezentacja, w dziale prawo zostaną przedstawione praktyczne przykłady sporządzania umów handlowych międzynarodowych, czy zagadnienia z prawa prasowego i ochrony praw autorskich. Pod pojęciem dyplomacji rozumiemy całokształt spraw związanych z formą i kulturą bycia, niezbędną w każdej sytuacji niezależnie od zajmowanego stanowiska i dziedziny naszej aktywności zawodowej.

Studium będzie trwało trzy semestry. Semestr zimowy rozpoczyna się we wrześniu, a kończy w styczniu. Semestr letni rozpoczyna w lutym i kończy w czerwcu.
Łącznie przewidziano 300 godzin wykładowych, z trzech fakultetów, po 100 na każdy.

 

 

 

Akademia wypełnia lukę w polskim systemie kształcenia niepublicznego.

Miejmy nadzieję, że przymiotnik „królewska” zagwarantuje opuszczenie jej progów nie tylko przez Absolwenta z wiedzą, ale również, przez Absolwenta z klasą.

 

Dzień otwarty uczelni odbędzie się 8 sierpnia

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie http://www.krolewska-akademia.pl

 

Kształcimy elity!

 

Jan L. Skowera

Brak komentarzy

zostaw komentarz