Strona głównaBez kategoriiList przewodniczącego Korony Czeskiej Piotra Nohela do uczestników Forum Monarchistów

List przewodniczącego Korony Czeskiej Piotra Nohela do uczestników Forum Monarchistów

Szanowni Polscy Monarchiści, Drodzy Przyjaciele, pomimo tego, że osobiście nie mogę uczestniczyć w Państwa Forum, chciałbym za pośrednictwem naszych delegatów, przekazać Wam jak najserdeczniejsze pozdrowienia oraz wyrazić moje głębokie przekonanie o obustronnych korzyściach wynikających z naszej współpracy. Chciałbym również wyrazić życzenie, aby współpraca ta była kontynuowana w przyszłości.

Jestem wielce rad z faktu, że pomiędzy naszymi narodami panuje długotrwała przyjaźń, a dzisiaj również wspólne przekonanie co do potrzeby zmian systemu społecznego. Republika, która generuje częste konflikty oraz w sposób nienaturalny zmiany, nie daje gwarancji stabilności w naszym regionie.

W przeciwieństwie do tego, nasze rody panujące, władające w naszych krajach przez wieki zawsze były sobie bliskie. Wszyscy polscy królowie z dynastii Piastów byli potomkami naszej pierwszej księżnej świętej Ludmiły, natomiast królowie Czech bardzo często wybierali małżonki z polskim rodowodem.

Więź pomiędzy naszymi narodami jest silna o czym może świadczyć fakt, że nasze języki ojczyste zaczęły się różnić między sobą dopiero siedemset lat temu.

W dzisiejszym świecie, który tyle wychwala pojęcie sukcesu jednostki oraz stawia na relatywizowanie prawdy, jest niezmiernie ciężko dbać o takie cnoty jak stałość, wierność, skromność oraz respekt przed majestatem królewskim.  Dzisiejszy człowiek nie potrafi już zrozumieć zasady wszechobejmującej prawdy, pokory, czy też przyjęcia swojego przeznaczenia. To dlatego też, dzisiaj tak mało ludzi jest w stanie odnaleźć swoją wolność oraz wewnętrzny spokój na łonie Kościoła katolickiego, lub też w wierności naszemu następcy tronu na wychodźstwie.

Dlatego też powinniśmy być wdzięczni za każdą osobę, która w swoim własnym życiu usłyszy ten głos i nie da się zwieść większościowej opinię współczesnego świata. Będziemy również wdzięczni za każdego, który razem z nami podejmie trud i wejdzie na nielekką drogę prawdy obiektywnej oraz jej trwałej obrony.

Dołączając pozdrowienie

Deus Rex Patria

Piotr Nohel                                                                                                                                                                                                                                                      Praga, 16.03.2018

Podziel się

Brak komentarzy

zostaw komentarz