Strona głównaOgólnaArtykułyZnaj proporcjum, mocium panie!

Znaj proporcjum, mocium panie!

Pan Poseł Jarosław KaczyńskiKaczyñski

Prezesa Prawa i Sprawiedliwości

 

List otwarty

„Nie jestem zwolennikiem monarchii.” – jest to Pana deklaracja, do czego ma Pan pełne prawo. Nie wiem natomiast na jakiej podstawie twierdzi Pan, iż organizowane demonstracje mają cokolwiek wspólnego z ruchem monarchistycznym w Polsce. Konfederacja Spiska z tym i wszelkimi innymi przejawami republikańskiego warcholstwa nie identyfikuje się, o czym pragnę poinformować  Pana i całą opinię publiczną w Polsce.

Uważam za zwykłe nadużycie wykorzystywanie nieuctwa jakiegoś polskiego polityka, niekoniecznie mającego cokolwiek wspólnego z ideą monarchiczną,  do dezawuowania samej idei. Pana słowa: „Być może niektórzy, którzy biorą udział w tym pochodzie uważają, jak jeden z ich przywódców, że ciągle obowiązuje Konstytucja 3 Maja i jest sprawa monarchii, przywrócenia tronu dynastii Wettynów. Może o to walczą. Jest to nawet możliwe, bo grupa Petrupodobnych jest tam dość znaczna” przez niejednoznaczność w swojej wymowie obrażają Akt Konstytucji 3 Maja, jako skarb dziedzictwa narodowego, którego rzeczywistym i zasadniczym przesłaniem jest przywrócenie tronu dziedzicznego w Polsce. Nikt nie każe się Panu z tym zgadzać, ale też nic nie upoważnia Pana do obrażania tych, którzy z tego powodu w tym dniu świętują.

Tak, są tacy Polacy, którzy o przywrócenie monarchii w Polsce walczą i są to bez wątpienia światli i ideowi ludzie, tak jak ci, którzy doprowadzili do uchwalenia Konstytucji w dniu 3 maja 1791 roku. Z tego grona Pan sam się wykluczył i jest to Pana osobisty problem, a przez fakt, iż jest Pan osobą publiczną jest to problem całego Kraju.

Jan Lech Skowera                                                                                                        07.05.2016

Marszałek Konfederacji Spiskiej

 

Do wiadomości: Do Rzeczy, Fakt, Gazeta Polska, Gazeta Wyborcza, Gość Niedzielny, Idziemy, Nasz Dziennik, Najwyższy Czas, Onet, Niedziela, Obywatelska, Polityka, Polska the Times, Przewodnik Katolicki, Rzeczpospolita, Super Express, Uważam Rze, Wprost, wSieci.

 

Podziel się

Najnowszy komentarz

  • Trochę wygląda to tak jakby panowie Kaczyński i Petru dostali polecenie ośmieszania idei przywrócenia Konstytucji 3 Maja oraz monarchii w Polsce, bo nie chce mi się wierzyć, że Peru nie wie jaką mamy obecnie konstytucję. Wygląda na wyreżyserowany teatrzyk.

zostaw komentarz