Strona głównaOgólnaArtykułyKonferencja monarchistyczna na Chorwacji

Konferencja monarchistyczna na Chorwacji

Drodzy Państwo, otrzymaliśmy zaproszenie na konferencje monarchistyczną organizowaną przez monarchistów z krajów niegdysiejszego imperium Habsburgów. Poniżej przekazujemy informacje, które dostaliśmy.

Zapraszamy każdego, kto będzie miał czas i środki do wzięcia udziału w konferencji!

[divider]

Po raz pierwszy w historii organizowany będzie w Jeruzalem koło Varazdina (historycznej stolicy Chorwacji) pod koniec czerwca (27) kongres, którym może być zainteresowany wasz ruch.

Chcielibyśmy wezwać na kongres członków grup politycznych i inicjatyw społecznych z krajów, które do 1918 były zjednoczone koroną Habsburską, którzy kładą nacisk na ciągłość ich historycznych regionów. Chcielibyśmy zaprosić także wszystkich członków inicjatyw monarchistycznych z krajów powstałych po upadku monarchii cesarsko-królewskiej.

Czemu to robimy?

Obecnie bardziej niż kiedykolwiek jest potrzebne połączenie sił ponad granicami oraz by ocenić szansę na potencjalną współpracę. Na naszym spotkaniu nie będziemy zajmować się ani nostalgiczną retrospekcją, ani religią, ani limitacją obecnych granic, ale wyłącznie możliwościami przyszłej współpracy (nie będzie to seminarium historyczne).

Szczególny nacisk zostanie położony na obecny kryzys Unii Europejskiej i odradzanie się nacjonalizmów.

Co będzie się działo na spotkaniu?

Zaraz po śniadaniu każdy z przemawiających przedstawi grupę, którą reprezentuje oraz jej cele. Każde z tych wystąpień będzie trwało maksymalnie pół godziny.

Po lunchu będzie czas na nawiązywanie konkretnej współpracy w regionie Europy Środkowej. Na koniec dnia przewidziane jest podjęcie wspólnej rezolucji, która będzie opublikowana w gazetach w poszczególnych krajach.

Spotkanie będzie zamknięte dla prasy, a kongres niepubliczny. W ten sposób będzie możliwa swobodna dyskusja na wszystkie tematy. Językiem rozmów będzie przede wszystkim angielski.

Program:

Piątek, 26 VI – przybycie na miejsce i zakwaterowanie.

Sobota, 27 VI – spotkania.

Niedziela, 28 VI – zwiedzanie Varazdina i msza święta.

Koszty pobytu (dwie noce) oraz lunch i śniadanie w sobotę: 130 euro.

Najnowszy komentarz

  • Trudno! Mam pytanie,czy z konferencji relacja filmowa w internecie?Na pewno wiele by ludzi oglądnęło

    Pozdrawiam

zostaw komentarz