Królewski Dom Serbii

Ślub Jego Królewskiej Wysokości Księcia Michała Karadjordjevicia z panną Ljubicą Ljubisavljevic odbył się 23 października 2016 w Kościele św. Jerzego w Oplenac. Uroczystości ślubnej przewodniczyli: bp Irinej z diecezji wschodnich Serbskiego Kościoła Prawosławnego w Ameryce i bp Pahomije z Vranje oraz ojciec Petar Lukic – Dziekan Katedry w Belgradzie.

Po ceremonii religijnej ich Królewskie Wysokości książę Aleksander i księżna Katarzyna wydali przyjęcie dla zaproszonych gości w Białym Pałacu. serbia-slub-3

W uroczystości ślubnej księcia Michała Karadjordjevicia, najmłodszego syna zmarłego Księcia Tomisława, wzięło udział ponad 300 osób – członków oraz przyjaciół rodziny królewskiej Karadjordjević, z Jego Królewską Wysokością Księciem Aleksandrem Księżną Katarzyną. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz państwowych i dyplomacji m.in. marszałek parlamentu Serbii Maja Gojković, minister Edukacji, Nauki i Rozwoju Mladen Šarčević, ambasadorowie Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kongo, Meksyku, Birmy, Kanady, Pakistanu, Norwegii, Turcji, Argentyny , Indii, Azerbejdżanu, i wielu innych.

Podziel się

Brak komentarzy

zostaw komentarz