Książę Walii na Bałkanach
Książę Karol wraz z małżonką odbyli oficjalną, sześciodniową podróż po Bałkanach. W jej trakcie odwiedzili Chorwację, Serbię, Czarnogórę oraz Kosowo. Książę Walii był już wielokrotnie na Bałkanach, a Wielką Brytanię łączą z tym regionem szczególne więzi. Dotyczy to przede wszystkim Serbii, w której książę spotkał się nie tylko z oficjalnymi władzami oraz przedstawicielami kościoła, lecz także z księciem Aleksandrem, potomkiem królów serbskich, który odgrywa w kraju dużą rolę. Książę Aleksander, który nie używa obecnie tytułu królewskiego, podobnie jak wielu Serbów jest zwolennikiem powrotu monarchii w Serbii.
Król Holandii zaprasza prezydenta Meksyku
W minionym tygodniu zapowiedziana została wizyta prezydenta Meksyku,Enrique Peña Nieto w Holandii. Prezydent został zaproszony do kraju przez króla Wilhelma-Aleksandra, a wizyta ma na celu umocnienie dobrych relacji pomiędzy dwoma krajami. Wraz z prezydentem do Europy przybędzie także delegacja handlowa oraz kilku ministrów.
Król Rumunii opuszcza szpital
Mający 94 lata król Michał I opuścił szpital, w którym leczono go z niedawno zdiagnozowanego raka płuc. Stan zdrowia monarchy ustabilizował się, a leczenie będzie kontynuowane w jego szwajcarskiej rezydencji. Król wycofał się także z wszelkiego życia publicznego przekazując swoje obowiązki najstarszej córce, księżniczce Małgorzacie. Chociaż Rumunia nie jest obecnie monarchią, to król Michał był ważną postacią w jej życiu publicznym oraz, jako ostatni żyjący monarcha Rumunii, pewnego rodzaju symbolem.
Król Szwecji przyjmuje nowych ambasadorów
Król Karol XVI Gustaw w ostatnim tygodniu przyjął w pałacu królewskim w Sztokholmie czwórkę nowych ambasadorów: Bagasa Hapsoro z Indonezji, Abdulrasula Hejazi z Iranu, Christiana Schoenenbergera ze Szwajcarii oraz Azitę Raji z USA. Audiencję każdego ambasadora z królem, na której ambasadorzy dają mu swoje listy polecające, a monarcha przyznaje im formalne prawo do pracy w Szwecji, poprzedza tradycyjna ceremonia. Obejmuje ona m.in. podróż historycznym powozem do pałacu królewskiego.
Książę Arabii Saudyjskiej o modernizacji wojska
Książę i minister obrony Mohammed bin Salman podkreślił wagę modernizacji wojska w swojej przemowie podczas ceremonii ukończenia szkolenia kadetów na Królewskiej Akademii Lotnictwa w Rijadzie. Książę zaznaczył, że król Salman będący wodzem naczelnym w gotowym do walki i nowoczesnym wojsku widzi siłę państwa. Absolwenci akademii, w tym dwóch pochodzących z Kataru, będą pilotowali nowe saudyjskie samoloty.
Saudyjski książę krytykuje prezydenta USA
Książę Turki al-Faisal, były szef saudyjskiego wywiadu skrytykował wypowiedź prezydenta Obamy dla pisma The Atlantic. Według księcia prezydent oskarża Arabię Saudyjską wspieranie terroryzmu oraz podżeganie konfliktu w Syrii pomimo sojuszu z USA. Książę podkreślił także, że skandalem dla niego jest zrównanie Arabii Saudyjskiej z szyickim Iranem, zaciętym wrogiem sunnickich Saudów. Były szef wywiadu zapowiedział także, że pomimo takich wypowiedzi Arabia Saudyjska zachowa poprawne stosunki z USA.