Strona głównaOgólnaMonarchistyczny przegląd tygodniaMonarchiczny Przegląd Tygodnia #21/2016

Monarchiczny Przegląd Tygodnia #21/2016

Belgijska królowa przyjmuje prezydenta Argentyny

W ubiegły poniedziałek królowa Matylda przyjęła prezydenta Mauricio Macri wraz z żoną. Argentyńska para prezydencka w ubiegłym tygodniu od oficjalnej wizyty w Belgii rozpoczęła podróż po krajach Unii Europejskiej. Odwiedzone zostały także instytucje UE takie jak Rada Europejska oraz Komisja Europejska. Celem podróży jest wzmocnienie więzi, przede wszystkim handlowych, między Argentyną, a krajami Unii.

Król Holandii przyjmuje greckiego prezydenta

Król Wilhelm-Aleksander wraz z małżonką

Król Wilhelm-Aleksander wraz z małżonką

Tego samego dnia król Wilhelm-Aleksander wraz z małżonką powitali w Hadze prezydenta Pavlisa Pavlopoulosa. Wizyta trwała dwa dni i jej celem było zacieśnienie relacji między obydwoma państwami. Oficjalne powitanie połączone było z audiencją oraz lunchem.

Król Jordanii na Forum Ekonomicznym w Sun Valley

Król Abdullah II wraz z małżonką w ubiegłym tygodniu brali udział w Forum Ekonomicznym w Sun Valley, w stanie Idaho. Na Forum monarcha przedstawiał możliwości i okazje jakie może wykorzystać w przyszłości jego kraj. Król wziął także udział w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez byłego amerykańskiego dyplomatę, Williama Burnsa, gdzie przedstawił swoją wizję zwalczania aktualnych regionalnych kryzysów oraz zmniejszania szans na powstanie nowych. Poza oficjalną częścią król brał także udział w rozmowach z biznesmenami oraz przedstawicielami korporacji podejmując tematy m.in. takie jak gospodarcza współpraca z Jordanią.

Saudyjski król grozi radykałom

W mowie na zakończenie Ramadanu król Salman I zawarł obietnicę wzmożonej walki z „religijnymi ekstremistami”, którzy przeprowadzili w ubiegłym tygodniu serię zamachów w Medynie. Do ataków na miasto przyznało się Państwo Islamskie. Król stwierdził w przemowie, że uderzy w radykałów „żelazną pięścią” i podkreślił, że „największym wyzwaniem dla narodów muzułmańskich jest utrzymanie prawdziwego bogactwa oraz nadziei na przyszłość dla młodych, których podstęp i ekstremizm popychają ku nienormalnym zachowaniom i praktykom”.

Przemowa króla Maroka w Genewie

Pałac Narodów w Genewie, zdjęcia za: Wikipedia

Pałac Narodów w Genewie, zdjęcia za: Wikipedia

Król Muhamed VI z okazji pierwszego Koncertu Śródziemnomorskiego zorganizowanego w Pałacu Narodów, siedzibie ONZ w Genewie, wygłosił mowę przedstawiającą jego wizję regionu Morza Śródziemnego. „Musimy odnowić wielkość i splendor obszaru Morza Śródziemnego. Maroko, dumne ze swojej śródziemnomorskiej tożsamości, będzie pracować by osiągnąć ten cel” – król podkreślił także konieczność walki z ekstremizmem oraz izolacjonizmem. „Morze Śródziemne powinno stać się na powrót obszarem trwałego pokoju i dobrobytu, obszarem dzielenia się, wzajemnego szacunku, tolerancji i różnorodności”. W wizji monarchy Maroko ma stanowić swoisty pomost między Afryką, a Europą. Król zaznaczył także, że działania dążące do tego będzie podejmował wspólnie z sąsiadami.

Brak komentarzy

zostaw komentarz