Strona głównaKsiążkiPaństwo w trzecim tysiącleciu

Państwo w trzecim tysiącleciu

Książę Hans Adam II von Liechtenstein, „Państwo w trzecim tysiącleciu”, Wydawnictwo AA, Kraków.

Polskie wydanie książki „Der Staat im dritten Jahrtausend” Księcia Liechtensteinu Jana Adama II, ukazało się nakładem krakowskiej oficyny Wydawnictwo AA.

Jest to rzecz o społeczeństwie i państwie napisana przez menadżera. Tak krótko możemy scharakteryzować, niezależnie od wykształcenia, zainteresowań a następnie sprawowanej funkcji państwowej, postać Księcia Liechtensteinu. Widzimy również menadżerski charakter Księcia w podejściu do obowiązków głowy państwa. Dlatego też, nie powinna dziwić Jego wizja władzy nakreślona w tej pracy.

Dla lepszego zrozumienia istoty współczesnego społeczeństwa Książę Jan Adam II cofa się bardzo głęboko wstecz. Pokazuje rozwój społeczeństwa od najdawniejszych czasów, czyli od wspólnot plemiennych.

Książka ta powinna stać się lekturą nie tylko dla  „ludzi z branży” – naukowców, studentów, znawców przedmiotu. To kompendium wiedzy o społeczeństwie i państwie dla każdego polityka, działacza samorządowego, czy społecznego. W Polsce takiej wiedzy brakuje, szczególnie w tych kręgach, które zwykliśmy określać mianem przedstawicielskich.

Na szczególną uwagę prawników-konstytucjonalistów zasługuje suplement w postaci projektu uniwersalnej konstytucji. Cenna rzecz dla środowiska polskich monarchistów, w których niezależnie od orientacji, dyskutuje się nad zagadnieniem przyszłej konstytucji dla Polski jako monarchii.

Treść tej książki, a przede wszystkim poglądy Autora, przybliża nam wywiad z Jego Książęcą Wysokością zamieszczony na naszych stronach.

Książka jest do nabycia w księgarni Religijna.pl, kontakt przez stronę: www.religijna.pl

Brak komentarzy

zostaw komentarz